O čom je aplikácia Slovensko v mobile?

 
Komunikácia so štátom bude pre fyzické i právnické osoby opäť o čosi jednoduchšia. Nová aplikácia Slovensko v mobile zjednodušuje pomocou mobilného kľúča spôsob prihlasovania k štátnym službám ako sú napr. portál slovensko.sk či elektronická schránka správ.

Namiesto pomerne komplikovaného používania čítačky, občianskeho preukazu s čipom a vhodného softvéru už úplne postačí akýkoľvek počítač či mobilné zariadenie. Podmienkou je len aktivovaná aplikácia Slovensko v mobile, ktorá spĺňa všetky dizajnové i používateľské štandardy, a to na oboch platformách (Android, iOS).

Aplikácia Slovensko v mobile poskytne používateľovi viacero benefitov, ktoré nepochybne ocení. Medzi najväčšie patria spomínaný zjednodušený prístup k službám štátu, zvýšenie informovanosti, ale i celkovo rýchlejšia komunikácia.

Notifikácie i kalendár udalostí

Súčasťou aplikácie je tiež notifikačné centrum, ktoré slúži na prijímanie PUSH notifikácií z rôznych oblastí či tém, ale tiež aj kalendár udalostí v podobe zoznamu najdôležitejších dátumov. Problémom tak už nebude pamätať si termíny podania daňového priznania, štátnych sviatkov, prázdnin, či možnej zmeny zdravotnej poisťovne. V budúcnosti bude súčasťou kalendára napríklad aj upozorňovanie na termíny vypršania platnosti dokladov a pod.

Každá prijatá notifikácia v aplikácii Slovensko v mobile bude bezpečne uložená v notifikačnom centre aplikácie, ktoré je prístupné prostredníctvom ikonky zvončeka v pravom hornom rohu hlavnej obrazovky aplikácie. Notifikačné centrum tak umožní používateľom sa kedykoľvek vrátiť k prijatým notifikáciám.

Návod ako si môžete aplikáciu aktivovať nájdete na stránke Aktivácia aplikácie.

Čo vám aplikácia prinesie?

 
Väčšina moderných aplikácií využíva PUSH notifikácie a aplikácia Slovensko v mobile nie je výnimkou. PUSH notifikácie sú podporované platformami Android i iOS a spravidla používateľovi slúžia ako upozornenie na určitú konkrétnu udalosť či aktivitu, pričom mu zároveň umožňujú aj vykonať rýchlu a jednoduchú akciu.
 
Súčasný spôsob prihlasovania k službám štátu je bezpečný, ale pre používateľa náročný a komplikovaný hlavne preto, že používateľ potrebuje mať pri každom prihlásení dostupnú čítačku občianskeho preukazu spolu so softvérom schopným s danou čítačkou komunikovať. Ambíciou aplikácie Slovensko v mobile je vyriešiť aj tento problém.
 
Komunikácia so štátom bude pre fyzické i právnické osoby opäť o čosi jednoduchšia. Nová aplikácia Slovensko v mobile zjednodušuje pomocou mobilného kľúča spôsob prihlasovania k štátnym službám ako sú napr. portál slovensko.sk či elektronická schránka správ.