Aktivácia aplikácie online

Aby ste mohli využívať plnú funkcionalitu mobilnej aplikácie Slovensko v mobile je potrebné ju najskôr aktivovať. Samotná aktivácia aplikácie pozostáva z niekoľkých jednoduchých krokov. Všetky potrebné kroky a informácie týkajúce sa aktivácie nájdete popísané na tejto stránke. Po dokončení aktivácie bude celá funkcionalita aplikácie Slovensko v mobile sprístupnená.

Ako prebieha aktivácia online?

1

Prihlásite sa pomocou vášho občianskeho preukazu s čipom a čítačky

Prihláste sa pomocou vášho občianskeho preukazu s čipom (eID) a čítačky. V prípade, že nevlastníte občiansky preukaz s čipom, návod ako ho získať nájdete na stránke slovensko.sk.

2

V aplikácii si vytvoríte prístupový PIN

Po kliknutí na tlačidlo "Aktivovať aplikáciu" a udelení súhlasu s podmienkami používania aplikácie Slovensko v mobile vo vašom mobilnom zariadení si prosím vytvorte 6 číselný prístupový PIN. Prístupový PIN nesmie obsahovať písmená, ani špeciálne znaky.

Ak to vaše mobilné zariadenie podporuje, môžete si v tomto kroku tiež aktivovať biometrické overenie, ktoré vám umožní vstúpiť do aplikácie pomocou funkcie rozpoznania tváre alebo odtlačku prsta.

3

Vygenerujete si aktivačný kód

Po úspešnom vytvorení prístupového PINu v mobilnom zariadení si vygenerujte aktivačný kód na webovom portáli stlačením zeleného tlačidla "Vygenerovať aktivačný kód". Vygenerovaný aktivačný kód prepíšte do mobilnej aplikácie a stlačte tlačidlo "Potvrdiť".

Alternatívne môžete naskenovať vygenerovaný QR kód mobilnou aplikáciou. Skener aplikácie zapnete stlačením tlačidla "Naskenovať QR kód" v mobilnej aplikácii Slovensko v mobile.

4

Pomocou aktivačného kódu aktivujete aplikáciu

Po úspešnom overení aktivačného kódu vám mobilná aplikácia vygeneruje párovací kód.

Vygenerovaný párovací kód prepíšte do vhodného poľa vo webovom portáli na vašom počítači. Po udelení súhlasu s podmienkami používania aplikácie Slovensko v mobile a stlačení tlačidla “Potvrdiť kód” dokončite aktiváciu.

Čo vám aplikácia prinesie?

 
Komunikácia so štátom bude pre fyzické i právnické osoby opäť o čosi jednoduchšia. Nová aplikácia Slovensko v mobile zjednodušuje pomocou mobilného kľúča spôsob prihlasovania k štátnym službám ako sú napr. portál slovensko.sk či elektronická schránka správ.
 
Súčasný spôsob prihlasovania k službám štátu je bezpečný, ale pre používateľa náročný a komplikovaný hlavne preto, že používateľ potrebuje mať pri každom prihlásení dostupnú čítačku občianskeho preukazu spolu so softvérom schopným s danou čítačkou komunikovať. Ambíciou aplikácie Slovensko v mobile je vyriešiť aj tento problém.
 
Väčšina moderných aplikácií využíva PUSH notifikácie a aplikácia Slovensko v mobile nie je výnimkou. PUSH notifikácie sú podporované platformami Android i iOS a spravidla používateľovi slúžia ako upozornenie na určitú konkrétnu udalosť či aktivitu, pričom mu zároveň umožňujú aj vykonať rýchlu a jednoduchú akciu.

Potrebujete poradiť?

Aplikácia Slovensko v mobile je aplikácia, ktorá spája občanov a úrady. Vytvára komunikačný kanál, ktorý umožňuje orgánom verejnej moci a tretím stranám s vami proaktívne komunikovať. Jednoducho pomáha služby štátu rozšíriť aj na mobilné zariadenia.

Ako prvé je potrebné si aplikáciu stiahnuť v niektorom z obchodov s aplikáciami. Po inštalácii aplikácie je potrebné prejsť procesom jej aktivácie. Ten pozostáva z jednoduchých krokov a nezaberie vám viac ako 15 minút. Celý návod na aktiváciu nájdete na stránke Aktivácia aplikácie online.

V súčasnosti je jedným z hlavných benefitov mobilný kľúč, ktorý zjednoduší vašu autentifikáciu na portáli slovensko.sk. Vďaka ľahšiemu overeniu vašej totožnosti budete môcť vybavovať potrebné úkony voči štátu elektronicky, z pohodlia vášho domova. Jednoduchší prístup do schránky správ vám značne uľahčí komunikáciu a interakciu so štátom. V budúcnosti sa môžete tešiť na nové užitočné funkcionality, vďaka ktorým bude komunikácia so štátom ešte jednoduchšia a pohodlnejšia.

Zobraziť ďalšie otázky o aplikácii Slovensko v mobile