Čo vám aplikácia prinesie?

 
Komunikácia so štátom bude pre fyzické i právnické osoby opäť o čosi jednoduchšia. Nová aplikácia Slovensko v mobile zjednodušuje pomocou mobilného kľúča spôsob prihlasovania k štátnym službám ako sú napr. portál slovensko.sk či elektronická schránka správ.
 
Súčasný spôsob prihlasovania k službám štátu je bezpečný, ale pre používateľa náročný a komplikovaný hlavne preto, že používateľ potrebuje mať pri každom prihlásení dostupnú čítačku občianskeho preukazu spolu so softvérom schopným s danou čítačkou komunikovať. Ambíciou aplikácie Slovensko v mobile je vyriešiť aj tento problém.
 
Väčšina moderných aplikácií využíva PUSH notifikácie a aplikácia Slovensko v mobile nie je výnimkou. PUSH notifikácie sú podporované platformami Android i iOS a spravidla používateľovi slúžia ako upozornenie na určitú konkrétnu udalosť či aktivitu, pričom mu zároveň umožňujú aj vykonať rýchlu a jednoduchú akciu.

Ďalšie výhody aplikácie

Ako aplikáciu získať?

Inštalácia aplikácie

Zistite ako rýchlo a jednoducho získate bezplatnú aplikáciu Slovensko v mobile pre vaše iOS alebo Android zariadenie.

 

Aplikácia pre Android (Google Play)

Aplikácia pre iOS (App Store)

Aktivácia aplikácie

Po inštalácii aplikácie prichádza na rad jej aktivácia. Tá pozostáva z jednoduchých krokov, v ktorých overíte svoju totožnosť.

 

Videonávod aktivácie (YouTube)

Čo všetko vybavíte vďaka mobilnému kľúču?

Poskytovanie výpisu z obchodného registra

Prostredníctvom služby môžete požiadať o vydanie výpisu z obchodného registra v elektronickej alebo v listinnej podobe, ktorý je ďalej použiteľný na právne úkony.

Podávanie žiadosti o zasielanie notifikácie o konci platnosti emisnej kontroly vozidla

Prostredníctvom služby si môžete nastaviť zasielanie automatických notifikácii o blížiacom sa konci platnosti emisnej kontroly a o potrebe absolvovania novej kontroly.

Podávanie žiadosti o zasielanie notifikácie o konci platnosti technickej kontroly vozidla

Prostredníctvom služby si môžete nastaviť zasielanie automatických notifikácii o blížiacom sa konci platnosti technickej kontroly a o potrebe absolvovania novej kontroly.

Registrácia pred cestou do zahraničia

Prostredníctvom služby môžete pred cestou do zahraničia odoslať registračný formulár, na základe ktorého vám Ministerstvo zahraničných veci a európskych záležitostí Slovenskej republiky bude môcť v prípade potreby zasielať cestovné odporúčania.

Vybavovanie náhradných cestovných dokladov

Prostredníctvom služby môže občan Slovenskej republiky v zahraničí odoslať žiadosť o náhradný cestovný doklad príslušnému zastupiteľskému úradu Slovenskej republiky, na ktorom si rezervuje stretnutie pre vybavenie svojej žiadosti.

Zobrazenie záznamov Elektronickej zdravotnej knižky

Prostredníctvom služby si môžete zobraziť svoju zdravotnú dokumentáciu v Elektronickej zdravotnej knižke (EZK) na Národnom portáli zdravia.

Máte nápad na zlepšenie?

Budeme radi, ak nám o ňom dáte vedieť. Jednoducho vyplňte kontaktný formulár a pomôžte nám tak zlepšiť aplikáciu Slovensko v mobile. Ďakujeme.

Potrebujete poradiť?

Aplikácia Slovensko v mobile je aplikácia, ktorá spája občanov a úrady. Vytvára komunikačný kanál, ktorý umožňuje orgánom verejnej moci a tretím stranám s vami proaktívne komunikovať. Jednoducho pomáha služby štátu rozšíriť aj na mobilné zariadenia.

Ako prvé je potrebné si aplikáciu stiahnuť v niektorom z obchodov s aplikáciami. Po inštalácii aplikácie je potrebné prejsť procesom jej aktivácie. Ten pozostáva z jednoduchých krokov a nezaberie vám viac ako 15 minút. Celý návod na aktiváciu nájdete na stránke Aktivácia aplikácie online.

V súčasnosti je jedným z hlavných benefitov mobilný kľúč, ktorý zjednoduší vašu autentifikáciu na portáli slovensko.sk. Vďaka ľahšiemu overeniu vašej totožnosti budete môcť vybavovať potrebné úkony voči štátu elektronicky, z pohodlia vášho domova. Jednoduchší prístup do schránky správ vám značne uľahčí komunikáciu a interakciu so štátom. V budúcnosti sa môžete tešiť na nové užitočné funkcionality, vďaka ktorým bude komunikácia so štátom ešte jednoduchšia a pohodlnejšia.

Zobraziť ďalšie otázky o aplikácii Slovensko v mobile