Čo vám aplikácia prinesie?

 
Komunikácia so štátom bude pre fyzické i právnické osoby opäť o čosi jednoduchšia. Nová aplikácia Slovensko v mobile zjednodušuje pomocou mobilného kľúča spôsob prihlasovania k štátnym službám ako sú napr. portál slovensko.sk či elektronická schránka správ.
 
Súčasný spôsob prihlasovania k službám štátu je bezpečný, ale pre používateľa náročný a komplikovaný hlavne preto, že používateľ potrebuje mať pri každom prihlásení dostupnú čítačku občianskeho preukazu spolu so softvérom schopným s danou čítačkou komunikovať. Ambíciou aplikácie Slovensko v mobile je vyriešiť aj tento problém.
 
Väčšina moderných aplikácií využíva PUSH notifikácie a aplikácia Slovensko v mobile nie je výnimkou. PUSH notifikácie sú podporované platformami Android i iOS a spravidla používateľovi slúžia ako upozornenie na určitú konkrétnu udalosť či aktivitu, pričom mu zároveň umožňujú aj vykonať rýchlu a jednoduchú akciu.

Ďalšie výhody aplikácie

Ako aplikáciu získať?

 

Inštalácia aplikácie

Zistite ako rýchlo a jednoducho získate bezplatnú aplikáciu Slovensko v mobile pre vaše iOS alebo Android zariadenie.

 

Aplikácia pre Android (Google Play)

Aplikácia pre iOS (App Store)

 

Aktivácia aplikácie

Po inštalácii aplikácie prichádza na rad jej aktivácia. Tá pozostáva z jednoduchých krokov, v ktorých overíte svoju totožnosť.

 

Čo všetko vybavíte vďaka mobilnému kľúču?

Poskytovanie výpisu z obchodného registra

Prostredníctvom služby môžete požiadať o vydanie výpisu z obchodného registra v elektronickej alebo v listinnej podobe, ktorý je ďalej použiteľný na právne úkony.

Podávanie žiadosti o zasielanie notifikácie o konci platnosti emisnej kontroly vozidla

Prostredníctvom služby si môžete nastaviť zasielanie automatických notifikácii o blížiacom sa konci platnosti emisnej kontroly a o potrebe absolvovania novej kontroly.

Podávanie žiadosti o zasielanie notifikácie o konci platnosti technickej kontroly vozidla

Prostredníctvom služby si môžete nastaviť zasielanie automatických notifikácii o blížiacom sa konci platnosti technickej kontroly a o potrebe absolvovania novej kontroly.

Vybavovanie náhradných cestovných dokladov

Prostredníctvom služby môže občan Slovenskej republiky v zahraničí odoslať žiadosť o náhradný cestovný doklad príslušnému zastupiteľskému úradu Slovenskej republiky, na ktorom si rezervuje stretnutie pre vybavenie svojej žiadosti.

Registrácia pred cestou do zahraničia

Prostredníctvom služby môžete pred cestou do zahraničia odoslať registračný formulár, na základe ktorého vám Ministerstvo zahraničných veci a európskych záležitostí Slovenskej republiky bude môcť v prípade potreby zasielať cestovné odporúčania.

Používanie osobného účtu právnickej osoby (saldokonto)

Prostredníctvom služby môžete získať informácie o stave osobného účtu daňového subjektu bez nutnosti osobnej návštevy úradu.

Získavanie prehľadu o plnení daňových povinností

Prostredníctvom služby môžete získať aktuálny prehľad o plnení daňových povinností v jednotlivých zdaňovacích obdobiach, prehľad o všetkých dokumentoch viažucich sa k jednotlivým daňovým a správnym konaniam týkajúcich sa daňového subjektu.

Máte nápad na zlepšenie?

Budeme radi, ak nám o ňom dáte vedieť. Jednoducho vyplňte kontaktný formulár a pomôžte nám tak zlepšiť aplikáciu Slovensko v mobile. Ďakujeme.

Potrebujete poradiť?

Aplikácia Slovensko v mobile je aplikácia, ktorá spája občanov a úrady. Vytvára komunikačný kanál, ktorý umožňuje orgánom verejnej moci a tretím stranám s vami proaktívne komunikovať. Jednoducho pomáha služby štátu rozšíriť aj na mobilné zariadenia.

Ako prvé je potrebné si aplikáciu stiahnuť v niektorom z obchodov s aplikáciami. Po inštalácii aplikácie je potrebné prejsť procesom jej aktivácie. Ten pozostáva z jednoduchých krokov a nezaberie vám viac ako 15 minút. Celý návod na aktiváciu nájdete na stránke Aktivácia aplikácie online.

V súčasnosti je jedným z hlavných benefitov mobilný kľúč, ktorý zjednoduší vašu autentifikáciu na portáli slovensko.sk. Vďaka ľahšiemu overeniu vašej totožnosti budete môcť vybavovať potrebné úkony voči štátu elektronicky, z pohodlia vášho domova. Jednoduchší prístup do schránky správ vám značne uľahčí komunikáciu a interakciu so štátom. V budúcnosti sa môžete tešiť na nové užitočné funkcionality, vďaka ktorým bude komunikácia so štátom ešte jednoduchšia a pohodlnejšia.

Zobraziť ďalšie otázky o aplikácii Slovensko v mobile